Kategorijas
Apzinātība Nodarbības

Prāta higiēna

Ir atvērta pieteikšanās kursam!

Nodarbību sākums — mēneša 1. dienā.
Ieguldi 21 dienu sava prāta kopšanai!

Klausītāju atsauksmes:

Labi sagatavots!

Liels paldies par kursu. Ļoti labi sagatavots, ērts lietošanā un saturīgs. Labs apjoma daudzums 10-11.minūtes. Varu saglabāt koncentrāciju un uzmanību un tai pat laikā nav sasteigts. Pārskatīšu vēlreiz tēmas, jo šķiet ļoti noderīgas manai personīgajai attīstībai. Pateicos.

Lauris

Brīnišķīgs kurss!

Varēju vērot kā mainās mana apkārtne un attiecības ar cilvēkiem, ja pamainu attieksmi un kļustu apzinātāka. Sajutu to, cik svarīgi ir kopt šo prāta un domu tīrību, ka tas nav tikai manai garīgajai labklājībai, bet svarīgi kopējam laukam!

Dana

Ieguvu mieru

Paldies, no šī kursa ieguvu vairāk miera un prieka sevī… kurss man iemācīja, ka es visu varu – lēni, mierīgi, savā tempā un protams, praktizējot.

Jana

Atvēra acis

Kurss atvēra acis uz to, cik daudz lietām patiesībā ikdienā nepievēršu uzmanību ne tikai attiecībā uz sevi, bet arī komunikācijā ar apkārtējiem…papildus ļoti novērtēju tēmu par negatīvajām domām un paškritiku.

Patrīcija

Sirsnīgi un vienkārši

Sirnsīgi pateicos par šo kursu…  Kursu vadītāja stāstījums – sirsnīgi , vienkārši un argumentēti ar personīgiem piemēriem… Bija vērts investēt naudas līdzekļus, lai investētu priekš sevis, savai labsajūtai, zināšanām, pieredzei.

Alīna

Atklāsmes

Ieguvu vairāk informācijas par to, kā strādā prāts. Arī atklāsmes par to, ko jau it kā zināju, bet nekad praktiski nepielietoju…

Sintija

Pārdomas

Ieguvu pārdomas, pasekošanu līdzi savām darbībām…

Rūta

Atkārtošana

Atkārtošana zināšanu Māte. Daudzas lietas ir zināmas, bet praktizēšana kaut kā iepaliek. Bet jo biežāk atkārto, jo biežāk praktizē.

Uldis

Norezonēja

…es ieguvu tieši to, ko vēlējos – katru dienu koncentrēti pievērsties kādam būtiskam jautājumam par sava prāta, domu, emociju lielāku tīrību, skaidrību. Dažas lekcijas manī īpaši norezonēja – piemēram, par savu attieksmi pret apkārtējo

Laura

ar pateicību

Paldies, paldies, paldies.. Atliek tikai viens-praktizet. Saku darit ar pateicibu, lietas notiek un sevi ienak prieks, to iedod ari otram cilvekam. Lai mums visiem gaiši

Anda

Ieguvu skaidrību

no šī kursa ieguvu vairāk skaidrību par it kā zināmām lietām. Tomēr katra nodaļa deva savu skaidrāku skatījumu uz tām.

Inese

Vienkārši

Visvērtīgākais gan šajā kursā, gan citos Tevis vadītajos kursos: Tu vienkāršiem vārdiem un saprotami stāsti par sarežģītām lietām/procesiem

B.T.R.

Mēs visi zinām, kas ir higiēna. Mēs arī zinām, kāpēc tā ir svarīga. Pēc definīcijas — higiēna ir nosacījumi un darbības, kas uztur veselību un novērš saslimšanu, it īpaši ievērojot tīrību. Visbiežāk, runājot par higiēnu, mēs domājam fizisko veselību un tīrību.

Tomēr higiēnu varam attiecināt arī uz savu psiholoģisko pasauli. Mūsu prāts var būt labi “kopts” — mierīgs un skaidrs —, bet varam arī pieredzēt dažādas “nekārtības” — trauksmi, nemieru, stresu, depresiju vai citus diskomforta stāvokļus. Un tāpat, kā ievērojam fizisko higiēnu, varam ievērot arī prāta higiēnu un emociju tīrību — nosacījumus un darbības, kas palīdz uzturēt mierīgu un skaidru prātu, un tādējādi novērst dažādus nepatīkamus iekšējos stāvokļus.

Taču, lai ievērotu higiēnu, ir jāzina, ko, kā un kāpēc darīt, savukārt, iegūstot attiecīgās zināšanas, tās ir jāliek lietā — tā ir prakse. Līdzīgi, kā personiskā higiēna — ķermeņa kopšana — ir jāveic ik dienas, arī prāta higiēna — domu un emociju kopšana — būtu veicama ik dienas. Un tas nebūt nav viegli. Ja mēs atceramies, cik grūti ir bērniem iemācīt regulāri mazgāt rokas vai tīrīt zobus un cik daudz laika tas prasa, varam aptuveni nojaust, cik lielu piepūli var prasīt regulāra savas psihes apkopšana. Tomēr tas ir iespējams, un to ir vērts darīt!

Prāta higiēna ir viens no veidiem, kā varam parūpēties par sevi. Ja paši savlaicīgi parūpēsimies par sevi, attālināsim nonākšanu stāvoklī, kad citi ir spiesti par mums rūpēties. Tāpēc rūpes par savu higiēnu skar ne tikai mūs, bet arī citus, ar kuriem ikdienā sastopamies — bērnus, dzīvesbiedrus, radiniekus, kolēģus, klientus, kaimiņus utt.

Lai cik grūti mums bērnībā bija pieņemt nepieciešamību mazgāties un lai cik daudz laika tas prasīja, ar laiku mēs atklājām, ka ar tīrām rokām, matiem, zobiem mums pašiem ir patīkamāk dzīvot. Tieši tāpat — dzīvot ar mierīgu, skaidru prātu un ar pozitīvām, rāmām emocijām ir ievērojami patīkamāk.

Tāpēc šajā izaicinošajā laikā, kad rūpēties par sava prāta un emocionālo stāvokli ir īpaši būtiski, piedāvājam kursu — “Prāta higiēna”.

Klausītāju ieguvumi:

 • Iegūt vienkāršu veidu vai shēmu, kā domāt par prāta kopšanu ikdienā.
 • Uzzināt un apgūt metodes un paņēmienus, kā neielaist prāta problēmas, bet pamanīt tās un risināt, kamēr vēl mazas.
 • Iemācīties, kā caur fiziskām darbībām — ar ķermeni varam ietekmēt to, kas un kā notiek prātā.
 • Apgūt veidu, kā kultivēt pozitīvas emocijas un atbrīvoties no negatīvām.
 • Saprast, ko īsti nozīmē pieņemt, piedot un atlaist. Saprast un iemācīties to izdarīt.
 • Izprast, kas tad ir attieksme un kā to ir iespējams mainīt. Vecais labais “pamaini attieksmi” — zināt, kā tad to var izdarīt!
 • Identificēt lietas, kuras nevajag darīt — un iemācīties no tām atbrīvoties. 
 • Iemācīties iegūt un uzturēt iekšējo mieru, prāta tīrību un skaidrību.
 • Apgūt vienkāršas, reālā dzīvē pārbaudītas tehnikas un stratēģijas, ikdienā lietojamus padomus, kā praktizēt un nostiprināt visu kursā apgūto.

Kursa saturs:

 • Kas ir prāta higiēna, kā par to domāt un ko īsti nozīmē prāta tīrība.
 • Kā ikdienā rūpēties par savu prātu — domām un emocijām.
 • Rīki, tehnikas, metodes, paņēmieni.
 • Mājasdarbi un vingrinājumi.
 • Jautājumi un atbildes.

Kursa norise:

 • Kurss notiks 21 dienas ilgumā, sākot no mēneša 1. datuma.
 • Ik dienu būs pieejama jauna nodarbība. Nodarbības formāts — video ieraksts. Katrā nodarbībā: mini-lekcija, vingrinājums, tehnika vai paņēmiens, mājas darbs.
 • Katras nodarbības ilgums ~10 minūtes. Kopā — 21. nodarbība pa ~10 minūtēm katra.
 • Informāciju par jauno nodarbību saņemsi savā e-pastā. Nodarbības būs skatāmas kursa mājas lapā.
 • Nodarbības vari skatīties sev ērtā vietā un laikā — mājās, sabiedriskajā transportā, pusdienu pārtraukumā vai mežā. Viss, kas nepieciešams — viedtālrunis, planšete vai dators ar interneta pieslēgumu un austiņām.
 • Nodarbības ierakstu iespējams skatīties vairākkārt. Tāpat ir iespējams atkārtoti skatīties arī iepriekšējās nodarbības.
 • Nodarbības būs pieejamas divus mēnešus pēc kursa sākuma.

Pasniedzējs:

Ansis Jurģis Stabingis — apzinātības pasniedzējs, psihoterapeits, psihologs.

Kursa cena:

 • Pilna kursa cena ir: 59 eiro.
 • Ja vēlies šo kursu iegādāties savam darba kolektīvam/organizācijai, tad raksti aum.prakse[pie]gmail.com