Categories
Apzinātība

Prāta higiēna

Nākošais nodarbību cikls ir plānots 2021. gada maijā, ar iepriekš ierakstītām nodarbībām (ne zoom tiešraidēm, kā iepriekš). Ja vēlies pieteikties un saņemt informāciju par to, tad aizpildi pieteikuma formu!

Mēs visi zinām, kas ir higiēna. Mēs arī zinām, kāpēc tā ir svarīga. Pēc definīcijas — higiēna ir nosacījumi un darbības, kas uztur veselību un novērš saslimšanu, it īpaši ievērojot tīrību. Visbiežāk, runājot par higiēnu, mēs domājam fizisko veselību un tīrību.

Tomēr higiēnu varam attiecināt arī uz savu psiholoģisko pasauli. Mūsu prāts var būt labi “kopts” — mierīgs un skaidrs —, bet varam arī pieredzēt dažādas “nekārtības” — trauksmi, nemieru, stresu, depresiju vai citus diskomforta stāvokļus. Un tāpat, kā ievērojam fizisko higiēnu, varam ievērot arī prāta higiēnu un emociju tīrību — nosacījumus un darbības, kas palīdz uzturēt mierīgu un skaidru prātu, un tādējādi novērst dažādus nepatīkamus iekšējos stāvokļus.

Taču, lai ievērotu higiēnu, ir jāzina, ko, kā un kāpēc darīt, savukārt, iegūstot attiecīgās zināšanas, tās ir jāliek lietā — tā ir prakse. Līdzīgi, kā personiskā higiēna — ķermeņa kopšana — ir jāveic ik dienas, arī prāta higiēna — domu un emociju kopšana — būtu veicama ik dienas. Un tas nebūt nav viegli. Ja mēs atceramies, cik grūti ir bērniem iemācīt regulāri mazgāt rokas vai tīrīt zobus un cik daudz laika tas prasa, varam aptuveni nojaust, cik lielu piepūli var prasīt regulāra savas psihes apkopšana. Tomēr tas ir iespējams, un to ir vērts darīt!

Prāta higiēna ir viens no veidiem, kā varam parūpēties par sevi. Ja paši savlaicīgi parūpēsimies par sevi, attālināsim nonākšanu stāvoklī, kad citi ir spiesti par mums rūpēties. Tāpēc rūpes par savu higiēnu skar ne tikai mūs, bet arī citus, ar kuriem ikdienā sastopamies — bērnus, dzīvesbiedrus, radiniekus, kolēģus, klientus, kaimiņus utt.

Lai cik grūti mums bērnībā bija pieņemt nepieciešamību mazgāties un lai cik daudz laika tas prasīja, ar laiku mēs atklājām, ka ar tīrām rokām, matiem, zobiem mums pašiem ir patīkamāk dzīvot. Tieši tāpat — dzīvot ar mierīgu, skaidru prātu un ar pozitīvām, rāmām emocijām ir ievērojami patīkamāk.

Tāpēc šajā izaicinošajā laikā, kad rūpēties par sava prāta un emocionālo stāvokli ir īpaši būtiski, piedāvājam jaunu kursu — “Prāta higiēna”.

Kursa saturs:

 • Kā domāt par prāta higiēnu un ko īsti nozīmē prāta tīrība.
 • Kā ikdienā rūpēties par savu prātu — domām un emocijām.
 • Rīki, tehnikas, metodes, paņēmieni.
 • Rakstiski nodarbību kopsavilkumi katrai nodarbībai.
 • Mājasdarbi.
 • Jautājumi un atbildes.
 • Ja nav iespēja piedalīties nodarbībās tiešraidē, būs pieejami nodarbību ieraksti.

Kursa norise:

 • Tiešsaistes (online) kurss (Zoom vai līdzīgā platformā).
 • 5 nodarbības 60 min. garumā reizi nedēļā.

Laiks un vieta:

 • Trešdienās plkst. 18.00-19.00, sākot no 17. februāra.
 • Nodarbības tiešsaistē (online).
 • Iespēja noskatīties ierakstu pēc nodarbības.

Pasniedzējs:

Ansis Jurģis Stabingis — apzinātības pasniedzējs, psihoterapeits, psihologs.

Kursa cena:

Pilna cena ir: 60 eiro.

Pieteikties kursam:

Kursa apmaksa

Kursa pilna cena ir 60 eiro.