Kategorijas
Atklājumi Pētījumi Raksti Zinātne

Pētījumi: apzinātības rezultāti

Pētījumi — kuri Rietumos ir uzsākti 1967. gadā un kuru skaits šobrīd sniedzas jau vairākos tūkstošos — parāda, ka pat dažu nedēļu regulāra apzinātības praktizēšana dod pamanāmus uzlabojumus visdažādākajās dzīves jomās.

Pētījumu apkopojumi:

Izdalot atsevišķus ieguvumus konkrētiem pētījumiem var runāt par apzinātības iespaidu uz tādām jomām kā:

Fiziskā veselība

Uzlabota imūnsistēmas funkcionēšana. Īsāka un retāka slimošana. Labāka spēja tikt galā ar sāpēm, tai skaitā hroniskām. Sirdsdarbības un asinsspiediena normalizēšana. Uzlabots miegs un gremošana. Samazināts liekais svars.

Psiholoģiskajā jomā

Uzlabojumi vērojami lietojot apzinātības intervences tādiem traucējumiem kā depresijatrauksmepost-traumatiskais stresa traucējumibipolārie traucējumi un obsesīvi kompulsīvie traucējumi.

Palielinās noturība pret stresu un spēja ar to tikt galā. Uzlabotas lēmumu pieņemšanas spējas. Vairāk enerģijas. Labāka spēja fokusēties. Uzlabojas atmiņa un radošums. Mazinās trauksme un depresija. Iekšējs miers un nosvērtība.

Darbā

Paaugstinās darba ražīgums. Mazinās kavējumi. Labāka spēja tik galā ar stresu, pārslodzi. Uzlabotas vadības prasmes. Labākas attiecības ar kolēģiem. Paaugstinās apmierinātība ar darbu, mazinās vēlmi to mainīt. Labākas laika plānošanas spējas. Mazinās prokrastinācija.

Attiecībās

Mazāka aizkaitināmība. Lielāka pacietība un otra cilvēka pieņemšana. Labāka citu cilvēku emocionālo stāvokļu izpratne. Uzlabojas klausīšanās prasmes.

Skolā

Viens no pētījumu apkopojumiem, kurā ir novērotas apzinātības iespaids uz skolēnu spēju noturēt uzmanību nodarbību laikā, uzlabojās sava ķermeņa, domu un emociju apzinātība, mazāka trauksme pirms eksāmeniem un pārbaudes darbiem, uzlabojas uzvedība klasē, uzlabojas spēja pārvadīt savu rīcību, kas noved pie labākām akadēmiskām sekmēm.

Viens komentārs par “Pētījumi: apzinātības rezultāti”