Kategorijas
Attiecības Raksti

Patiesums attiecībās

Es vēlos parunāt par šo vārdu — patiesība.

Ja tu esi kopā ar citu cilvēku un tu vēlies pamosties un kļūt brīvs, to var izdarīt arī esot attiecībās, un negaidot no citiem to, ka arī viņi vēlēsies būt brīvi. Bet, ja tev veicas, tu būsi kopā ar cilvēkiem, kuri arī vēlas kļūt brīvi. Budismā šo kopību sauc Sangha, Hinduismā to sauc Satsang. Katrā tradīcijā ir kāda biedrošanās, garīga cilvēku kopība, kas kopīgi meklē. Būt kopā ir ļoti atbalstoši tām īpašībām, kurām tu vēlies atmosties — būt kopā ar cilvēkiem, kuri līdzīgā veidā vēlas atmosties. Šādas attiecības var palīdzēt tev ar atgādinājumu.

Mēs meklējam cilvēkus, kuriem simpatizē tās pašas vērtības. Visaugstākās attiecības ir tādas, kur divi cilvēki apzināti un izlēmīgi saka “Jā, kļūstam brīvi un izmantojam mūsu savstarpējās attiecības kā līdzekli brīvībai. Lai mēs to izdarītu, mēs zinām, ka brīvībā ir patiesība, tāpēc būsim patiesi attiecībās viens ar otru”. Tās ir ļoti augstas un ļoti īpašas attiecības. Tādas ir sastopamas ļoti reti.

Mēs visi esam samērā patiesi cilvēki, bet mums ir daudz jomu, kur mēs lietojam baltos melus, vai sociālo patiesību, vai mēs piekrāsojam sacīto, jo mēs nevēlamies ievainot otru cilvēku, jo mēs vēlamies iemainīt jaukumu pret patiesību, bet šis jaukums mūs atstāj izolācijā.

Man nepatīk to teikt, tā teikt ir ļoti dīvaini, jo būt jaukam — tas taču ir ļoti svarīgi? Patiesībā ir tā, ka attiecībās tu dzirdēsi to, par ko esat vienojušies. Ja esat vienojušies runāt patiesību, tad tu esi brīvs runāt patiesību. Ja šādas vienošanās nav, tad tev nav brīvības teikt patiesību.Tu vari klusēt, bet vairums attiecību ir sazvērestība: “es neaizskaršu tavu ego, ja tu neaizskarsi manu”. Un vairums ģimeņu tā arī izdzīvo. Bet ja tu runā patiesību, un tu turpini to darīt, un ja tu to dari ar mīlestību, tad tas beigsies savstarpējā cieņā un novērtēšanā. Kāda tad ir tā atšķirība? Aiz tā visa esam mēs, bet tikai daži cilvēki vēlas šo spēli spēlēt. Tā nav kļūda — nespēlēt šo spēli. Es nevaru to spēlēt ar savu mammu vai tēti, un es to esmu spēlējis ar ļoti nedaudziem cilvēkiem — patiesībā tā nav. Es esmu to spēlējis ar ļoti daudziem, bet tie ir cilvēki, kuri ir nākuši pie manis spēlēt šo spēli, un tas ir pavisam citādāk.

Ģimene ir cilvēku grupa, kas visi vēlas nonākt pie Dieva kopā, vai vēlas kopā kļūt brīvi. Tad viņi saka: “Palīdzēsim viens otram šajā, un lietosim patiesību, un lietosim visas tehnikas, kuras mēs zinām, un būsim klusumā šad un tad arī mājās, lai mēs varam satikties tajā telpā, viņpus domām. Meditēsim kopā. Brauksim uz retrītiem kopā. Darīsim kopā to, kas var mūs kopā pacelt augstākā apziņas stāvoklī, lai mēs varam tikt ārā no atšķirtības ilūzijas, kas mūs tur izolētus vienu no otra — un darīsim to, kamēr mēs mīlam viens otru.”

 

-Ram Dass

avots: https://www.ramdass.org/truthfulness-relationships/