Kategorijas
Apzinātība

Novēlējums 2018. gadam — mazāk!

Parasti katru gadu novēlam vairāk.
Vairāk veselības, vairāk laika, vairāk naudas, vairāk draugu. Vairāk izturības. Vairāk laimes, vairāk veiksmes. Sasniegt, dabūt, iegūt. Un tas jau nav slikti, tas ir labi. Tā esam pieraduši, to katru gadu novēlam.

Pagājušā gada mans novēlējums bija visus “es gribu, es vēlos, man būs” aizstāt ar Paldies. Un tas nostrādāja ļoti labi. Pamanīju, ka 2017. gads tā arī ir pagājis novēlējuma dzīvē — pateicības zīmē.

Bet es šodien sapratu, ka gribu novēlēt — pirmkārt, sev, bet arī Tev — mazāk.

Es novēlu: atbrīvoties no visa liekā. No liekām mantām. No parādiem. No slimībām. No attiecībām, kuras izdzīvojušas savu mūžu. No paradumiem. No atkarībām. No domām un idejām, kuras nav savējās un nenes laimi. No mērķiem, kas nepalīdz. Atbrīvoties no visa, kas ierobežo būt tam, kas esi — kas esi patiesībā. Atbrīvoties no visa, kas ir neīsts. Atbrīvoties no visa, kas nepalīdz.

Jo jebkurš vairāk — lai cik tas ir iekārojams, galu galā kļūst par nastu, par ierobežojumu.

Tāpēc es novēlu mazāk — lai ir vieta BRĪVĪBAI.

Lai Top mazāk!

Vai — kā to saka angliski: “All you need is less”.

Ansis

Viens komentārs par “Novēlējums 2018. gadam — mazāk!”

Iemācīties ieraudzīt visu to, kas ir ap mums, kas notiek, novērtēt un … filtrēt. Atmest nederīgo un kaitīgo. Mēs dzīvojam trokšņa laikmetā, troksnis ir piepildījis mūsu dzīvi un nomāc skaidru domāšanu. Ir iznācis tā, ka mūsdienu cilvēka galvenais uzdevums ir izvairīties no nederīgā un kaitīgā, un izmantot un lietot to nelielo mazumiņu, kas paliek pāri:
“Atbrīvoties no visa, kas ierobežo… Atbrīvoties no visa, kas ir neīsts”
Tas nav viegls uzdevums – lielākā daļa cilvēku, lai sevi saprastu un sāktu apzināti veidot savu dzīvi, tam gatavojas visu mūžu. Un par daudziem varam teikt, ka viņi nomirst, sevi, savu dzīvi un sabiedrību nesapratuši.

Komentārs: