Nav svarīgi, vai Tev ir pieredze darbojoties kādā mākslas jomā, vai nav — cilvēkiem, kas iesaistās kādās mākslinieciskās aktivitātēs, mazinās stresa līmenis.
Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Art Therapy”, tika vērtēti stresa bioloģiskie rādītāji — kortizols, ņemts no dalībnieku siekalām. 39 dalībnieki vecumā no 18 līdz 59 gadiem piedalījās 45 minūšu mākslas nodarbībā. Dalībniekiem bija pieejami papīrs, dažādas krāsas, māls un materiāli kolāžam. Ikviens dalībnieks varēja brīvi izvēlēties, ko darīt. Norādes netika dotas. Mazāk kā pusei no dalībiekiem bija iepriekšēja pieredze kādā no vizuālās mākslas jomām.
Pētnieki konstatēja, ka pēc mākslas nodarbības 75% dalībnieku kortizola līmenis siekalās bija samazinājies. Un šim samazinājumam nebija vērojama saistība ar to, vai dalībniekam bija iepriekšēja pieredze mākslas jomā.
Avots:
Girija Kaimal, Kendra Ray, Juan Muniz. Reduction of Cortisol Levels and Participants’ Responses Following Art Making. Art Therapy, 2016; 33 (2): 74 DOI: 10.1080/07421656.2016.1166832
You must log in to post a comment.