Kategorijas
Apzinātība

Klejojošs prāts nav laimīgs prāts

Ja prāts klejo, tad tas nav laimīgs — tā ir secinājuši Harvardas psihologi Killingsworth un Gilberts.
Datu ievākšanai viņi izmantoja speciālu viedtālruņu programmu “Track your happiness” (Izseko savu laimi). Ievācot datus, pētnieki secināja vairākas lietas. Pirmkārt, gandrīz pusi nomoda laika (46.9%) cilvēki domā par kaut ko citu, nekā to, ko dara. Un otrkārt — ja prāts ir citur, tad cilvēks nav laimīgs.

Wandering mindNo vienas puses, mēs varam darīt vienu lietu un domāt par ko citu — piemēram, braukt pie stūres un sarunāties vai tīrīt istabu un plānot viesības — tas dod zināmas priekšrocības, bet tai pašā laikā, cena, kuru samaksājam par šīm priekšrocībām ir tas, ka esam mazāk laimīgi. Pie tam, pētījums parāda arī cēloņsaistību — tieši prāta klejošana ir tā, kas mūs padara mazāk laimīgus. Jo laime nav tik daudz saistīta ar to, ko darām — strādājam, ēdam, atpūšamies vai mīlējamies, bet daudz vairāk ar to, kādā prāta stāvoklī esam tad, kad to darām.
Šeit var iepazīties ar pašu pētījumu vai arī tā aprakstu (pdf). Bet secinājums ir viens — ir vērts attīstīt savu prātu tā, lai tas padarītu mūs laimīgākus, nevis otrādi.

Viens komentārs par “Klejojošs prāts nav laimīgs prāts”

Komentārs: