Categories
Raksti

Kāda ir dzīves jēga? Šis. Tagad.

Kas ir dzīves jēga?Saulriets

Dzīves jēga ir — šis.

Es nemānos.

Šis, tieši šeit — tas, kas notiek šobrīd — šis ir dzīves jēga.

Bet…

Kā gan ar palīdzēšanu citiem?

Kā ar mīlestību?

Kā ar personisko izaugsmi?

Neviena šī lieta nekad nenotiek ārpus šī brīža. Tās visas ir daļa no šī. Tāpat kā šī raksta lasīšana, lūpas kodīšana, un tā nieze, kas ir tieši tagad.

Saistītais jautājums: “kāpēc mēs šeit esam?”

Mēs esam tāpēc, ka pati eksistence, tagadne, Dao, Dievs, ir vēlējies būt — Mēs kā mūsu atsevišķo prātu eksistence.

Dziļāk tas būtu “Es esmu”. Mani vārdi, kas nāk no manis — mans prāts — šī arī ir pati eksistence. Šī.

Viss, kas eksistē, ir daļa no šī. Tu vari radīt sevis paša versiju dzīves jēgai, un tā būs daļa no šī.

Es aizmirsīšu par šo. Tu aizmirsīsi par šo. Lielāko daļu dzīves mēs esam kā aizmirstības miglā. Savā ziņā tā ir cilvēka pieredzes būtība — aizmirst to, ka tu esi viss, vai, izsakoties Alana Watts vārdiem “…izliekoties, ka tu neesi Dievs”.

Gan tev, gan man būs apskaidrības mirkļi. Mirkļi, kad var apstāties un ieraudzīt kaut ko, kas te nupat vēl nebija — it kā ieraudzītu jaunu dimensiju domā, kura parāda sevi.

Tu jūti šī skaidrības mirkļa atlikumu un zini, ka esi atcerējies kaut ko, ko esi vienmēr zinājis. Tu iesmejies par to, cik gan tas ir muļķīgi — aizmirst šo un uzskatīt, ka šī dzīve nav bezgalīga un brīnišķīga. Un tad tu atkal aizmirsīsi.

Tomēr, ar katru reizi šo skaidrības mirkļu atlikumi atstās tevī nospiedumu. Nospiedumu — kas ir no taukiem veidots nervu šūnu izaugumu (aksonu) apvalks (myelin) — ne pārāk garīga lieta. Bet būtība ir tāda, ka ar katru šo skaidrības mirkli — mirkli, kad tu redzi šo — dzīve kļūst mazliet mierīgāka, skaidrāka, brīnišķīgāka, jēdzīgāka un visi citi mierinošie īpašības vārdi.

Veids, kā vari dabūt šos skaidrības mirkļus — kuros tu esi klāt šim — ir mācīties redzēt lietas tādas, kādas tās ir.

Redzēt lietas tādas, kādas tās ir.

Ne tā, kā tu tās vērtē. Ne tā, kā tu vēlies, lai tās būtu. Bet tādas, kādas tās ir.

Nobeigumā citāts no vīra, kurš šo tiešām bija apjēdzis — Lao Dzi. Šie vārdi norāda uz to, ka tas, ko tikko izlasīji, nav galējā patiesība.

“Dao, ko var nosaukt vārdā, nav patiesais Dao”.

Tulkots no angļu valodas
Autors: Vegard Gjerde Global Harmony Crew

One reply on “Kāda ir dzīves jēga? Šis. Tagad.”

Mūsu dzīves atbildība, iespēja, jēga un pienākums ir veicināt tālāku Visuma matērijas sevis apzināšanos (Carl Sagan). Šaurāk: nodot tālāk nākošajām paaudzēm šo planētu, tās dabu un sevi. Vēl šaurāk: Iepazīt un saprast savu ķermeni, prātu un emocijas, to ierobežojumus, īpatnības, trūkumus un balvas. Saprast, izmantot un nodot tālāk – nepārtraukti apzinoties lielo mērķi. Imants Vilks