Kategorijas
Advaita Apziņa Citāti

Brīvības atlikšana

PapajiPrakse un meklēšana ir muļķības un maldi — tie balstās uz trijiem prāta radītiem veidiem, kas tevi šķir no Brīvības.

Pirmais veids — prāts rada meklētāju.

Tas pastiprina konceptu par individuālu cietēju, kurš ir atdalīts no Brīvības un ideju par to, ka Patība ir kaut kas “cits” nekā Šeit un Tagad.

Otrs ir meklēšana.

Meklēšana ir traucēklis, kas rada atlikšanu un nebeidzamas un nevajadzīgas ciešanas. Meklēšana attīsta reliģijas, tradīcijas un ceļus, pie kuriem pieturēties, bet kuru vienīgais devums ir tevi paturēt dziļi ilūzijā. Patiesība ir tikai Šeit un Tagad, bet meklēšana apgalvo, ka tā būs rīt.

Trešais veids ir tas, ka meklēšana rada objektu, kuru varētu atrast. Šīs ir vissmalkākās un visvairāk maldinošās lamatas.

Sākot meklēt tu radi ideju par to, kas ir tas, ko tu meklē. Maijas (ilūzijas) daba ir tāda, ka tevi vilks pie tā, ko uzskati par mērķi. Par to nav šaubu: tas, ko tu domā, tas notiek. Tāpēc, pašas meklēšanas dēļ tu radīsi un tad pievilksi to, ko tu domā, ka meklē. Jebkuras debesis vai augstu garīgu stāvokli, pēc kura tu ilgojies, tu sasniegsi pēc tam, kad sākumā būsi pats to izdomājis un radījis. Pēc tam tu apmierināts paliksi šajās lamatās, jo domāsi, ka esi sasniedzis savas “debesis”. Šis paštaisītais debesmannas brīvības mērķis, pielāgots īpaši tev, gatavots no tevis paša domām un nosacītības.

Patiesība ir aiz domām, konceptiem un nosacījumiem un šī Patiesība ir tas, kas tu esi un tikai Patiesība ir.

Tāpēc atmet savus meklējumus. Vienkārši paliec Klusumā.

Papaji. (avots)

Nav komentāru par “Brīvības atlikšana”

Komentārs: