Kategorijas
Apziņa Apzinātība Meditācija Nodarbības Video

Apzinātības kurss tiešsaistē.

Tiešsaistes kurss
Kas šis ir par kursu?

Apzinātības kurss tiešsaistē ir iespēja apgūt apzinātības prakses pamatus — savā mājā, savā dzīves vietā, sev ērtā laikā un biežumā. Tāpat tas dod iespēju piedalīties kursā sev ērtā ritmā — neizlaižot nodarbības.

Nodarbību materiāli reģistrētiem dalībniekiem ir pieejami šeit.

Kā radās šis kurss?

Šis kurss radās, lai dotu iespēju apgūt apzinātības pamatus arī tiem cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir grūti, sarežģīti vai pat neiespējami piedalīties nodarbībās klātienē. Vēl viens iemesls kursa tapšanai vēlme radīt materiālu, kurš būtu pieejams ne tikai mutvārdu un klātienes izpildījumā, bet rakstisks/audio/video formātā, un tādējādi pieejams plašāk laikā un telpā.

Kādas tēmas tiks aplūkotas kursā?

Šis kurss ir par pašiem apzinātības prakses pamatiem.

Apzinātības prakse sastāv no divām savstarpēji saistītām daļām — no uzmanības treniņa un prasmīgu prāta stāvokļu kultivēšanas.

Uzmanības treniņš sevī ietver zināšanas par to, kā darbojas mūsu uzmanība kā ari vingrinājumus, kuri ir vērsti uz dažādu uzmanības īpašību (fokusēšanas, noturības, atvērtības) attīstīšanu.

Prasmīgi prāta stāvokļi, savukārt, ir tādi, kuri mums ļauj dzīvot labāk, pilnvērtīgāk, mierīgāk, laimīgāk un veiksmīgāk. Neprasmīgi prāta stāvokļi ir tādi kā dusmas, bailes, stress, žēlošanās. Prasmīgi prāta stāvokļi — pieņemšana, labvēlība, laipnība, pateicība.

Tāpat kursā pastāstīšu par mūsdienu zinātnes pētījumiem smadzeņu darbības jomā, sniedzot zināšanas, kas ļaus labāk izprast mūsu prātu darbību un iespējas pašiem mainīt savu domāšanu, tādējādi uzlabojot savas dzīves kvalitāti.

Ar ko šis kurss atšķiras no apzinātības 8 nedēļu kursa klātienē?

Būtiskākā atšķirība ir — nodarbības individuāli savā telpā vai grupā klātienē. Klātienes nodarbībās ir mazākas iespējas izvairīties no prakses, lielākas iespējas uzdot sev interesējošu jautājumu. Klātienes kursā tiks aptverts plašāks tēmu loks, kamēr tiešsaistes kurss ir paredzēts pašiem prakses pamatiem.

Tomēr būtiskākais abos kursos neatšķirsies — un tā ir individuāla vingrināšanās/prakse — mājas darbi. Tieši pateicoties ikdienas praksei, ir iespējamas izmaiņas.

Kā tas notiek?

Kursa pieejamība tiešsaistē nozīmē to, ka kursu vari uzsākt jebkurā sev ērtā laikā.

Piereģistrējot savu e-pastu (un samaksājot par kursu), tiks nodrošināta individuāla pieeja kursa mājas lapai. Tajā būs aplūkojami visi kursa materiāli — teksts, audio, video kā arī saites uz papildus materiāliem (latviešu, kā arī angļu un krievu valodās).

Kurss ir sadalīts atsevišķās 8 nodarbībās. Vienas nodarbības pamatmateriālu izstudēšanai būs nepieciešama aptuveni stunda laika. Pēc iepazīšanās ar materiāliem tiks uzdoti arī mājas darbi (jo šis ir praktisks kurss).

Mājas darbu izpildei tiks atvēlēts noteikts laiks — piecas dienas (bet var arī ilgāk). Nākošās nodarbības materiāli būs pieejami tikai 5 dienas pēc iepriekšējās nodarbības pabeigšanas.

Kopējais laiks kursa apguvei ir aptuveni 8 nedēļas. Ilgāks laiks ir nepieciešams, jo jaunas iemaņas nevar apgūt, izraujot cauri kursu dažu nakšu laikā. Protams, to var darīt arī lēnākā tempā — materiāli būs pieejami ilgāku laiku.

Ko es iegūšu no šī kursa?

Būtiskākās lietas ir iespējams iegūt ne no kursa, bet no prakses. Kursā tiks sniegta instrukcijas par to, kā praktizēt, bet prakse ir katra dalībnieka individuāla atbildība.

Līdz šim notikušo kursu dalībnieki stāsta, ka kursa rezultātā viņu dzīves ir mainījušās: uzlabojušās attiecības, dzīvē ienācis miers, lielāka spēja saglabāt iekšēju stabilitāti arī ārēji mainīgos apstākļos, mazinājies stress. Palielinājusies iespēja palūkoties uz situācijām un notikumiem no cita skatu punkta, kas, savukārt, ļauj justies drošāk un stabilāk.

Fundamentāli, apzinātības prakse ļauj iemācīties pārvaldīt savu prātu, un tādējādi mazināt visdažādākās ciešanas, kuras ir mūsu prāta radītas.

Vai apzinātību var iemācīties attālināti — caur datoru un internetu?

Apzinātība ir mūsu dabīgā spēja, tā piemīt ikvienam no mums — ikvienam, kurš spēj pateikt vārdu “es”. Kursa ietvaros tiks sniegtas izvērstas instrukcijas, kādā veidā šo dabīgo spēju attīstīt un izkopt. Kurss var dot instrukcijas, bet to izpilde, un līdz ar to arī “iemācīšanās” ir atkarīga no ikviena paša.

Kāds tehniskais aprīkojums ir nepieciešams, lai piedalītos šajā kursā?

Mūsdienīgs dators, planšete vai viedtālrunis ar stabilu interneta pieslēgumu un austiņas vai skaņu sistēma.

Laiks un telpa, kurā netraucēti (suņi, kaķi, bērni, kaimiņi) apgūt nodarbības materiālus aptuveni stundas garumā.

Cik tas maksā?

  • Kursa cena ir: 49.- eiro.

Vai varam šo kursu klausīties divatā/grupiņā?

Kurss ir paredzēts individuālai lietošanai. Katram lietotājam ir savs lietotāja vārds. Arī mājas darbu katrs lietotājs darīs pats, individuāli.

Vai varu saņemt sertifikātu par kursa noklausīšanos?

Lielākais labums no šī kursa ir ne tā noklausīšanās, bet prakses laikā iegūtā pieredze un zināšanas. Tāpēc prakse ir visbūtiskākā. Kurss tik vien kā dos instrukcijas praksei, bet rezultāts būs no prakses, un prakse ir atkarīga no katra klausītāja.

Kā varu pieteikties kursam?

Aizpildot pieteikuma formu un samaksājot noteikto dalības maksu (49.- eiro).

Nav komentāru par “Apzinātības kurss tiešsaistē.”

Sveiki,, esmu izgājuši 8 nedēļu apzinātība kursu kādus 2 gadus atpakaļ, vai šajā tiešsaistes kursā būs tas pats un vai vērts to iegādāties?

Sveika!
Klātienes kursā ir stāstīts vairāk, nekā šajā tiešsaistes kursā.
Pieteikties šim ir vērts vien tad, ja Tev ir nepieciešams atgādinājums — kāpēc praktizēt, kā praktizēt.

Sveiks! Vai kursa nodarbības varēs klausīties atkārtoti? Vai vienu nodarbību/ lekciju tikai vienu reizi?
Paldies! Inese

Komentārs: